środa, 30 grudnia 2015

Z Nowym Rokiem

   Okres przełomu roku sprzyja rozmaitym ocenom, rozliczeniom, postanowieniom. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, życzymy sobie, swoim bliskim i przyjaciołom spełnienia tego, o czym marzymy. Nie inaczej jest i u mnie. Życzę Rodzinie, Przyjaciołom i Znajomym Do Siego, 2016 Roku! Oby był dla nas życzliwy!
   Razem z życzeniami podarowałam Najbliższym opracowany przeze mnie kalendarz  na nadchodzący rok. Nie taki zwykły, ale kalendarz genealogiczny.
   Na jego karty przywołałam naszych Przodków i żyjących Krewnych, byśmy zobaczyli, w jakim miejscu jesteśmy i co, przekazane nam przez poprzedników, niesiemy dalej i przekazujemy. I jak się tak dobrze przyjrzeć tym zwykłym na pozór ludziom, to okazuje się, że są niezwykli. Swoją pracowitością, konsekwencją, odwagą, marzeniami, swoimi pasjami. Są wśród nich ludzie wielkiego serca i patriotyzmu, specjaliści różnych profesji, uczeni i utalentowani artyści, profesorowie ale też lekarze, górnicy i kolejarze, dziennikarze, aktorzy i podróżnicy. Wszyscy oni, krok po kroku, dzień po dniu budowali nasze lepsze od swojego jutro a my budujemy go dalej, dla naszych dzieci i wnuków.
   Żyjemy w kilku krajach na obu półkulach dokąd zaprowadziły nas zawieruchy wojenne minionego wieku oraz porywy serca. Łączą nas mocne korzenie tradycji i umiłowania rodzinnych stron a święta i przełom roku są okazją do uroczych, rodzinnych spotkań.
I wspominania naszych Poprzedników.

DO SIEGO ROKU, KOCHANI!

Równie serdeczne, noworoczne życzenia kieruję do Przyjaciół i Sympatyków bloga:

NIECH WAM SIĘ DARZY!

4 komentarze:

 1. Taki rodzinny kalendarz to piękna sprawa. Otrzymaliśmy w tym roku taki kalendarz - niekoniecznie genealogiczny ale rodzinny i bardzo mnie ucieszył.

  Wszelkiego dobra!

  OdpowiedzUsuń
 2. I wzajemnie! Fajny kalendarz!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj rzeczywiście Kochana i ja coraz bardziej sięgam w przeszłość i wspomnienia. Myślę ,że jest to "cudowne ocalanie od zapomnienia" zwłaszcza dla młodszych pokoleń. Kalendarz piękny.
  Życzę Tobie i Twoim najbliższym w tym już rozpoczętym Nowym Roku samych pomyślnych dni w ZDROWIU I SZCZĘŚCIU.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczęśliwego Nowego Roku :-)
  Wspaniały kalendarz.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń