czwartek, 17 stycznia 2013

Prosty szal

w mocnym kolorze oberżyny i dwie mgliste chusty zeszły z drutów. Szal robi się faktycznie szybko, zajęło mi to dwa wieczory. Wzór jest łatwy, po przerobieniu kilku rzędów robi się go na pamięć. Kiedyś już robiłam szal tym wzorem:


Dla zainteresowanych - schemat szala pochodzący ze strony Włóczkomania
Oprócz szala powstały wspomniane na wstępie dwie mgliste chusty. Jedna w kolorze jaśniutkiego popielu a druga bardzo jasnego błękitu. Wzór znany, często pokazywany na blogach:


Teraz na drutach jest letnie wdzianko i dwie czapki. Oczywiście czapki mają priorytet.

Pragnę serdecznie powitać nowych gości, nowych Obserwatorów. Dziękuję, że znalazłyście chwilę czasu dla mnie.

Życzę wszystkim spokojnego weekendu i dobrego wypoczynku.

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam Twoje chusty!! Jestem szczesliwa posiadaczka czarnej i czerwonej. Podobaja mi sie wszystkie w tym poscie, ale ta szara jest po prostu boska.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wszystkie dziergadełka :) Niezłe masz tempo...a może to ja się obijam? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne chusty, ładne kolory!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne kolory tych mglistych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękny szal -ten kolor!!!!!!Do takich mgiełkowych chust tylko wzdycham.Ale ....zmobilizowałaś mnie aby jeszcze raz spróbować zrobić szal -dla mnie wcale nie taki prosty.Już wiem jak zrobić oczka o symbolu"krzaczka" znalazłam filmik na blogu Drutoterapia.Teraz tylko proszę oświeć mnie Kochana co znaczy w opisie"Na ten konkretny szal nabrałam 95 oczek - osiem powtórzeń wzoru[10 oczek] + 9 pierwszych oczek + 6 oczek"Chodzi mi o te 9 oczek.Jęsli masz do mnie jeszcze cierpliwość.Jakoś jestem oporna jeśli chodzi o druty.Z góry dziekuję! Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 6. Elżusiu Kochana, owe 9 oczek to są oczka, które rozpoczynają robótkę, czyli na schemacie w pierwszym rzędzie (oznaczonym cyfrą 1) od pierwszego narzutu do drugiego narzutu, czyli: 1 oczko narzucone + 3 oczka prawe + 1 oczko powstałe po przerobieniu "krzaczka" + 3 oczka prawe + 1 oczko narzucone to daje razem 9 oczek. Elżuniu, narzuć te 95 oczek i rób jak w schemacie a wyjdzie dobrze, gwarantuję. Po drugim oczku narzuconym, w omawianym rzędzie jest na schemacie jeszcze jedno oczko prawe i ono zaczyna owe 10 oczek raportu. Po nim robisz znowu oczko narzucone, czyli to, które jest narysowane jako pierwsze ( po cyferce 1) i tak dalej do końca. Zaczynasz 3 oczkami przerabianymi ściegiem francuskim i dopiero po nich robisz te 9 oczek i 8 razy po 10 oczek raportu. Skomplikowałam tłumaczenie, prawda? Wiem, że sobie poradzisz. Trzymam kciuki. Uściski
  P.S Jeżeli chcesz mieć inną, mniejszą szerokość szala to narzuć nie 8 x po 10 oczek + 9 oczek + 6 oczek ale na przykład 6 x po 10 oczek + 9 oczek + 6 oczek co da w sumie 75 oczek.
  Proponuję na rozgrzewke zrobić próbkę z 10 oczek, jak narysowano na schemacie i jak na tych 10 oczkach przerobisz 8 rzędów na wysokość, załapiesz o co tutaj chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki serdeczne ,spróbuję zrobić jak radzisz może wreszcie coś mi się uda.Jednak haft jest łatwiejszy niezależnie od rodzaju.Miłego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiesz Kochana, ja mająca bardzo nikłe zdolności w temacie dziergania,gdy czytam jak to dwie chusty "zeszły z drutów" i to w takim tempie to jest to dla mnie coś niewyobrażalnego:))) Pozostaje mi podziwianie i zachwycanie.A naprawdę jest czym.
  Pozdrawiam bardzo serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szal przepiękny,ale druty są zbyt skomplikowane jak dla mnie więc będę podziwiać Twoje cuda:)

  OdpowiedzUsuń