czwartek, 24 kwietnia 2014

Moje miasto ...

 WADOWICE - kojarzą się jednoznacznie. Chciałam Wam pokazać, jak wyglądają na kilkadziesiąt godzin przed Ważną Datą. Zapraszam na krótki spacer. Na początek centralne miejsce - rynek, czyli Plac Jana Pawła II ...

... z widokiem na Bazylikę. Rewitalizacja rynku trwała trochę ponad dwa lata, teraz jest pięknie i przestronnie.


Tuż obok Bazyliki - otwarte kilkanaście dni temu po gruntownym remoncie muzeum "Dom Rodzinny Jana Pawła II". W dniu otwarcia gościliśmy Prezydenta i Premiera a pan Prezydent zasadził dąb wolności. Na placu w pobliżu rynku. Jak zrobię fotkę (zapomniałam o niej, buuu) to wrzucę na stronę.


Druga strona rynku z wylotem w kierunku Bielska - Białej i Cieszyna.


Dawne Gimnazjum (obecnie Liceum Ogólnokształcące), którego wychowankiem był Karol Wojtyła


i jedna z miejscowych szkół podstawowych. Już przygotowana na Wielki Dzien.

Zmęczeni wędrówką? Można odpocząć w jednej z bardziej urokliwych kawiarenek z ogródkiem 
( w samym centrum!)Jest u nas wiele innych, wspaniałych miejsc, do spacerów, rekreacji, zwiedzania. Przy okazji zrobię kolejny fotoreportaż. Tymczasem dziękuję za odwiedziny a nade wszystko za piękne i ciepłe życzenia świąteczne.

4 komentarze:

 1. Dzieki za zdjecia z WADOWIC, pozdrawiam, ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam Wadowice ;) Kiedyś wylądowałam w kawiarence (tylko nie pamiętam już gdzie) i miałam okazję skosztować najlepszych kremówek ever! ;-) Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że uwielbiasz Wadowice. Sama mam do tego miasta bardzo skomplikowane uczucia, ale to zapewne z powodu doświadczeń. Pozdrawiam

   Usuń